Daire Başkanı
Daire Başkanı
Mehmet Akif BAĞIR

1973 Çorum doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini Çorum’ da tamamladı. Çorum İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra lisans eğitimini, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı.

1998 yılında Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü bünyesinde memuriyet hayatına başladı ve çeşitli kademelerde yaklaşık 12 yıl görev yaptı. Son olarak Batman Defterdarlığı Beşiri Malmüdürü olarak görev yapmakta iken, 2010 yılında yeni kurulan ve kuruluş aşamasında da bir fiil görev aldığı Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nda İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına atandı.

Anılan Başkanlıkta 9 yıla yakın bir süre görev ifa ettikten sonra 2019 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na atandı. 19 Şubat 2019 tarihinden itibaren aynı görevi sürdürmektedir.

Evli ve 4 çocuk babası olan Mehmet Akif BAĞIR, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyaset Bilimi alanında yüksek lisansına devam etmektedir.